Spring sports rosters 2016

Baseball
  • Varsity:  coach Shawn Wiles

    • Sophomores: Adam Hassett, #13, 1st base/rf/p, Juniors: Robert Baker, #15, 3rd base/pitcher, Ryan Bulger, #16, centerfield/outfield, Nicholas Dunning, #2, 2nd base, Jacob Emrich, #9, left field, Benjamin Girard, #10, centerfield, Danie Hale, #5, infield/pitcher, Coby Miosek, #18, infield/pitcher, Joshua Panko, #1, centerfield, Brenden Ulinski, #6, 2nd base, Jace Vogel, #4, outfield, Seniors: Clay Colburn, #12, 1st base/rf/p, Evan Dunning, #3, shortstop/pitcher, Josh Gorski, #7, pitcher/outfield, Dylan Harter, #11, short stop/pitcher, Alex Lemay, #8, outfield, Nathaniel Smith, #14, 1st base/pitcher
  • Junior Varsity:  coach Joe Patrei

    • Freshmen: Daniel Cioch, Jared Evens, Lucas Hartmann, Brady Hoffman, Lucas Kleban, Jon Miner, Zachary Strope, Xavier Williams, Sophomores: Cory Blais, Nick Burch, Colin Dawley, Matt Everson, Noah Geloso, Maverick Tayler
  • Modified:  coach Luke Slattton

Golf
  • Varsity Boys:  coach Ron Kuty

    • Sophomores:  Jacob Bunce, Nick Hoskey, Craig Lebert, Shivam Patel, Juniors:  Noah Allen, Kevin Deidrich, Ryan Dunham, Trey Randall, Benjamin Stone, Seniors:  Jacopo Alberta, Michael Bergin, Steven Bergin
  • Varsity Girls:  coach Dave Appleton

    • Gr. 7:  Michayla Canipe, Sophomores:  Caroline Gardner, Kaylee Miller, Juniors:  Ally Hyde, Sophie Millar, Freshman:  Rachel Malone
Softball
  • Varsity:  coach Brian Lasowski

    • Sophomores:  Kiara Hanford, #1, infield/outfield, Grac, LaPorte, #7, outfield, Jill Lindig, #7, pitcher/infield, Kerissa Marquissee, #5, outfield, Juniors:  Linnea Bush, #8, infield, Erika Maine, #18, infield/outfield, Shea Napoli, #2, infield/outfield, Seniors:  Taylor Lindig, #12, catcher/infield, Mia Lopez, #9, infield/outfield, Brooke Macisco, #11, infield, Alyssa Wadsworth, #10, infield
  • Softball, Jr Varsity:  coach Bob Bush

    • Gr 8:  Sianna Kenyon, Freshmen:  Mikayla Comes, Trinity Cook, Rachel Cullen, Nicole Franklin, Madison Hoke, Makayla Hoover, Erin Jackson, Brooke Newton, Julia Yardley, Sophomores:  Kaitlynn Bennett, Allsion Nelms, Emily Thomas, Erica Thorp
  • Modified:  coach Erin McKinley

Tennis
  • Boys Varsity:  coach Bill Obernesser

    • Gr. 8:  Joseph Carney, (Notre Dame), Freshman:  Amar Collins, (Notre Dame) , Sophomores:  Jake Meda, (Notre Dame), Xue Xiaoyu, (Notre Dame), Thanh Nguyen, (Notre Dame), Kenny Talerico, (Notre Dame), Seniors:  Andrew Cross, (CVA), Cody Keeler, (CVA), Xavier Mayo, (CVA), Christopher Molloy II, (CVA), Cody Turk, (CVA), Aaron Williams, CCVA), Seniors:  Ethan Ruszala, (Frankfort)
Track & Field
  • Girls Varsity:  coach Tara Raux, assistant coach Robert Fehrman

    • Gr. 8:   Jazmyn Gillette,  Reilly Rich,  Meagan Ruppert,  Camryn Stone, Freshmen:   Anna Becker,  Abby Brown,  Bethany Feldman,  Lindsey Gravelding,  Grace Leonard,  Mariah Mills,  Stephanie Parkhurst,  Dhanvi Patel,  Natalie Perez,  Aly Ratcliffe, Sophomores:   Francesca Juliano,  Tera Leon-Tracy,  Carly Nunneker, Juniors:   Emily Hayes,  Danielle Juby,  Michelle LeMay,  Abby Schultz,  Kiara Smalls, Seniors:   Marlee Holleran,  Paige Manley,
  • Girls Modified:  coach Dave Wolfanger

  • Boys Varsity:  coach Tim Lawrence, assistant coach Chris French

    • Freshmen:  Brendan Kennedy, Nicholas Kennedy, David Maxson, Zachary McMahon, Jack Seaman, Hayden Shaver, Brandin Smalls, Hunter Thorn, Dale Windecker, Sophomores:   Michael Cool, Drew Harrigan, Evan Lamb, Seth Myers, Jacob Slaughter, Andrew Wing, Juniors:   Andrew Foley, Justin Jones, Adam Klosner, Joshua Klosner, Shane Lennon, Colton Smith, Rene Sumanasuriya, Seniors:   Philip Bodwell, Zachary Crim, Brian Guido, Trevor Judson, Mark Ptasznik, Zachary Runyon, Michael Slaughter
  • Boys Track & Field, Modified:  Jon Cole